Nazywam się Malwina Bakalarska. Od zawsze fascynowało mnie zgłębianie różnorodności miejsc i ludzi w Europie, Afryce i Azji. Moja pasja stała się moją pracą.

Łączę profesjonalizm oparty na wiedzy — autorskich badaniach naukowych i na doświadczeniu pracy w różnych zakątkach świata, z biznesową praktyką. Dzięki temu posiadam umiejętność docierania do przyczyn zjawisk i łatwość w obrazowym ich wyjaśnianiu. Przekuwam wyzwania w nowe możliwości oraz pomagam moim partnerom biznesowym w międzykulturowym rozwoju zawodowym. Powiedz na jakie bariery, w środowiskach wieloetnicznych, natrafiłeś, a ja powiem Ci jak je pokonać.

Jestem certyfikowanym trenerem biznesu (Grupa SET, certyfikat IES). Specjalizuję się w komunikacji międzykulturowej i kompetencjach współpracy w środowiskach międzynarodowych.

Jako trenerka międzykulturowa i konsultantka ds. zarządzania różnorodnością kulturową współpracuję na stałe z Europejską Akademią Dyplomacji, z Diversity Hub i Polsko-Afrykańsko Izbą Przemysłowo-Handlową. Jestem członkiem rady ekspertów Ośrodka Analiz i Dialogu ThinkTank. Komentuję w mediach wydarzenia z krajów pozaeuropejskich (Polskie Radio; Radio TOK Fm; Polsat News 2; TVP 2; TVN 24), jestem autorką publikacji z w/w tematyki. Znaleźć mnie można także w polskiej bazie ZnaneEkspertki.pl.

Od 10 lat prowadzę badania społeczne w krajach Afryki Subsaharyjskiej oraz od 5 lat w krajach Azji Wschodniej i Płd.-Wsch. w ramach Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN. Wyniki swoich badań prezentowałam na międzynarodowych forach, m.in. w brytyjskim Oksfordzie i Brighton, niemieckim Frankfurtcie nad Menem, szwedzkiej Uppsali, nigeryjskim Sokoto czy też w zachodnioafrykańskiej Akrze. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu badań metodami jakościowymi w środowiskach pozaeuropejskich. W latach 2008-2010 brałam udział w międzynarodowych projektach British Council – „Intercultural Navigators” oraz „Living Together”.

Jestem doktorem nauk społecznych (SNS, IFiS PAN), magistrem filozofii (UW) oraz absolwentką interdyscyplinarnych studiów z wiedzy o Afryce, Azji, Bliskich Wschodzie i Ameryce Łacińskiej (ISRiG WG UW). Studiowałam także afrykanistykę na Wydziale Orientalistyki UW i socjologię na University of Kent w południowo-wschodniej Anglii. Wyznaję ideę edukacji przez całe życie, dlatego też jestem wciąż otwarta na nowe wyzwania i rozwój własnych kompetencji, z korzyścią dla moich biznesowych partnerów.