Majówka w pracy, czyli globalne korporacje i lokalne kalendarze

1 maja przypadają moje urodziny. Data niezła, bo zawsze wypada w święto. W czasach szkolnych nie musiałam siedzieć na lekcjach, po studiach najczęściej wyjeżdżałam na tzw. długi weekend i zdmuchiwałam świeczki z tortu gdzieś w plenerze nad wodą. A skoro urodziny, to obowiązkowo impreza.

Inwestujesz w Afryce? Zwróć uwagę na różnice kulturowe

To, o czym warto pamiętać, to przede wszystkim kwestia lidera reprezentującego afrykańską grupę przed pozostałymi pracownikami z innych kręgów kulturowych. Afrykanie wychowani w duchu wspólnotowym, w sytuacjach formalnych z chęcią wybierają jedną zaufaną, przedsiębiorczą osobę, której oddają prawo do występowania w ich imieniu. Pracując z Afrykanami w różnym wieku, nie powinno się zapominać o hierarchii

Podróże służbowe, jak połączyć pożyteczne z przyjemnym?

Konferencje, podpisanie umowy, negocjacje, przedstawienie nowej oferty, wizyta w zamiejscowym oddziale firmy. Powodów do wyjazdów służbowych jest coraz więcej. Mimo mobilnych rozwiązań, takich jak telekonferencje, nie wszystko da się załatwić na odległość. Również sam efekt prowadzenia rozmów zawodowych jest znacznie korzystniejszy, kiedy naszego partnera biznesowego poznamy osobiście.