Nazywam się Malwina Bakalarska. Całe swoje świadome życie poświęciłam zgłębianiu różnorodności miejsc i ludzi żyjących w Europie, Afryce i Azji. Mimo, iż urodziłam się w Polsce, tam mam swoje prakorzenie. Dlatego moja pasja stała się moją pracą. Łączę profesjonalizm oparty na wiedzy — autorskich badaniach naukowych i na doświadczeniu pracy w różnych zakątkach świata. Posiadam umiejętność docierania do przyczyn zjawisk i łatwość w obrazowym ich wyjaśnianiu. Przekuwanie przeszkód w nowe możliwości oraz pomaganie innym w ich rozwoju zawodowym sprawia mi satysfakcję. Zawsze szukam rozwiązań szytych na miarę moich Klientów. Jeśli zdecydujesz się być jednym z nich, nie zawiedziesz się.

Malwina Bakalarska – doktor nauk społecznych (SNS, IFiS PAN), absolwentka interdyscyplinarnych studiów z wiedzy o Afryce, Azji, Bliskich Wschodzie i Ameryce Łacińskiej (ISRiG WG UW), magister filozofii (Uniwersytet Warszawski), studiowała także afrykanistykę na Wydziale Orientalistyki UW oraz socjologię na University of Kent w południowo-wschodniej Anglii. Od 10 lat prowadzi badania w krajach Afryki Subsaharyjskiej oraz od 5 lat w krajach Azji Wschodniej i Płd.-Wsch. w ramach Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN. Wyniki swoich badań prezentowała na międzynarodowych forach, m.in. w brytyjskim Oksfordzie i Brighton, niemieckim Frankfurtem nad Menem, szwedzkiej Uppsali, nigeryjskim Sokoto czy też w zachodnioafrykańskiej Akrze.

Certyfikowany trener biznesu (Grupa SET, certyfikat IES). Specjalizuje się w komunikacji międzykulturowej i kompetencjach współpracy w środowiskach wieloetnicznych/międzynardoowych; konsultant ds. zarządzania różnorodnością kulturową w Diversity Hub; członek rady ekspertów Ośrodka Analiz i Dialogu ThinkTank. Współpracuje m.in. z Europejską Akademią Dyplomacji i Polsko-Afrykańsko Izbą Przemysłowo-Handlową. Posiada dziesiącieletnie doświadczenie w prowadzeniu badań metodami jakościowymi w środowiskach pozaeuropejskich. W latach 2008-2010 brała udział w międzynarodowych projektach British Council – „Intercultural Navigators” oraz „Living Together”. Komentuje w mediach wydarzenia z krajów pozaeuropejskich (Polskie Radio; Radio TOK Fm; Polsat News 2; TVP 2; TVN 24), autorka publikacji z w/w tematyki. Indeksowana w polskiej bazie ZnaneEkspertki.pl.